poczta@gannet.pl

GanTrack – ochrona maszyn budowlanych przed kradzieżą

Kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy złotych – tyle zwykle warte są samochody lub maszyny budowlane padające łupem złodziei.

Kradzież maszyny budowlanej to problem związany nie tylko z czasochłonnym i zwykle skomplikowanym procesem odszkodowawczym (o ile urządzenie w ogóle objęte było polisą autocasco). Jej „zniknięcie” przekłada się dodatkowo na zastój w pracy firmy, co generuje kolejne straty. Rozwiązaniem jest inwestycja w rozwiązania, które pozwolą na szybkie odzyskanie pojazdu.

Dzięki szybkiemu odnalezieniu maszyny, która wraca do klienta najczęściej w tym samym dniu, można kontynuować pracę, unikając na przykład kar za nieterminowe dokończenie zleconych robót” – mówi Dominika Włodarczyk z firmy Gannet Guard Systems zajmującej się namierzaniem i odnajdywaniem skradzionych obiektów. „Współpracujemy z największymi graczami na rynku, jeśli chodzi o dystrybucję maszyn budowlanych – Caterpillar, Interhandler, Volvo Maszyny Budowlane, Komastu, Case. W ramach prowadzonych działań odzyskiwaliśmy maszyny warte nawet 4 mln zł każda„.

Gannet Guard Systems stosuje własne rozwiązanie o nazwie GanTrack, wykorzystujące do namierzania skradzionych maszyn m.in. fale radiowe, których nie są w stanie zniwelować nawet najlepsze zagłuszarki fal elektromagnetycznych, powszechnie stosowane przez złodziei. Ponadto firma oferuje usługę GanTotal, która – poza lokalizowaniem w razie kradzieży – obejmuje prowadzony na bieżąco monitoring pojazdów, w tym parametrów eksploatacyjnych takich jak zużycie paliwa z możliwością wykrycia jego kradzieży.

Źródło: //ebuilder.pl