poczta@gannet.pl

Koparko-ładowarka namierzona

Straty finansowe, długotrwały proces odszkodowawczy, zastój w prowadzonych pracach
i związane z tym problemy… Firma Gannet Guard Systems kolejny raz udowodniła, że potrafi zapobiec tego typu sytuacjom.

Centrala Alarmowa Gannet Guard Systems dostała 14 października 2015 r. około godziny 8.30 informację o kradzieży koparko-ładowarki JCB 3CX. Była ona wykorzystywana do wykonywania prac budowlanych w miejscowości Dawidy pod Warszawą. „Namierzyliśmy sygnał z modułu ukrytego w skradzionej maszynie i już po dwóch godzinach zlokalizowaliśmy miejsce, w którym została ukryta przez złodziei. Wezwaliśmy policję i w asyście funkcjonariuszy weszliśmy na teren posesji, z której wysyłany był sygnał. Zaskoczony właściciel nie zgodził się na otwarcie hangaru z cegły, który wskazaliśmy jako miejsce przechowywania skradzionej koparko-ładowarki. Policjanci przy użyciu siły dostali się do środka. Maszyna znajdowała się w miejscu, które namierzyliśmy – komentuje Mirosław Marianowski, Security Manager w firmie Gannet Guard Systems.

Namierzenie maszyny było możliwe dzięki własnemu rozwiązaniu Gannet Guard Systems
o nazwie GanTrack, wykorzystującego m.in. fale radiowe, których nie są w stanie zniwelować nawet najlepsze zagłuszarki fal elektromagnetycznych, powszechnie stosowane przez złodziei. Ponadto firma oferuje usługę GanTotal, która – poza lokalizowaniem w razie kradzieży – obejmuje prowadzony na bieżąco monitoring pojazdów, w tym parametrów eksploatacyjnych takich jak czas pracy i zużycie paliwa z możliwością wykrycia jego kradzieży. Firma ma doświadczenie w namierzaniu zarówno skradzionych maszyn budowlanych, jak
i rolniczych. Akcje poszukiwawcze prowadzone przez ekipę GGS w 95 proc. kończą się sukcesem w pierwszej dobie od zgłoszenia.

„Dzięki szybkiemu odnalezieniu pojazdu, który wraca do klienta najczęściej w tym samym dniu, można kontynuować pracę, unikając na przykład kar za nieterminowe dokończenie zleconych robót” – mówi Dominika Włodarczyk, Key Account Manager w Gannet Guard Systems. „Współpracujemy z największymi graczami na rynku, jeśli chodzi o dystrybucję maszyn budowlanych – Caterpillar, Interhandler, Volvo Maszyny Budowlane, Komatsu, Case, ale zabezpieczamy też urządzenia innych marek. W ramach prowadzonych działań odzyskiwaliśmy maszyny warte nawet 4 mln zł każda” – dodaje Dominika Włodarczyk.

 

źródło: www.wirtualnemedia.pl