poczta@gannet.pl

Pierwsza Tesla w Polsce zabezpieczona

Samochód z napędem elektrycznym zdolny pokonać na jednym ładowaniu ponad 400 km, cudo techniki na kółkach, prawdziwa rewolucja na rynku motoryzacyjnym… Tesla to obiekt pożądania kierowców, a także zainteresowania złodziei.

 

Do niedawna sprint do setki w czasie poniżej 3 sekund zarezerwowany był dla samochodów zasilanych potężnymi silnikami benzynowymi. Tesla wywróciła motoryzacyjny świat do góry nogami wprowadzając do sprzedaży model, który rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,8 s, a zasilany jest wyłącznie prądem. Jakby tego było mało, jego zasięg przekracza 400 km. A wszystko to za bardzo rozsądną cenę.

Nic dziwnego, że Tesla budzi emocje. Właściciele nielicznych egzemplarzy, które są zarejestrowane w naszym kraju, przyzwyczaili się już do powszechnego zainteresowania, a nawet objawów zazdrości u innych kierowców. Ale czy są przygotowani na to, że złodzieje również nie będą przechodzić obojętnie obok ich pojazdów? Rozwiązaniem może okazać się zastosowanie zaawansowanego systemu monitoringu, pozwalającego na błyskawiczne zlokalizowanie samochodu, jeśli zostanie on skradziony. Pierwsza Tesla została już w niego wyposażona.

 

Utrata takiego auta byłaby prawdziwym ciosem dla jego właściciela. Nie dość, że pozbawiony zostaje ogromnej przyjemności podróżowania nim, to czas oczekiwania na nowy samochód może wynieść nawet kilka miesięcy. Z tego punktu widzenia system lokalizacji radiowej dający właścicielowi pojazdu prawie stuprocentową gwarancję jego odzyskania w przypadku kradzieży bądź przywłaszczenia jest rozwiązaniem doskonałym. Zastosowaliśmy go w jednej z Tesli jeżdżących po polskich drogach. Zabezpieczaliśmy już wiele samochodów marki premium, w tym auta supersportowe, ale poszerzenie listy pojazdów, które korzystają z naszych rozwiązań o Teslę, stanowi dla nas ogromną satysfakcję” – komentuje Marcin Kawka, Sales Manager w firmie Gannet Guard Systems zajmującej się namierzaniem i odnajdywaniem skradzionych obiektów.

 

GanTrack, dystrybuowany przez Gannet Guard Systems, to system radiowej lokalizacji pojazdów po kradzieży, pozwalający na szybkie odzyskanie skradzionego mienia. Działa w oparciu o częstotliwości, których nie są w stanie zniwelować nawet najlepsze zagłuszarki fal elektromagnetycznych, powszechnie stosowane przez złodziei. W przeciwieństwie do standardowych lokalizatorów typu GPS/GSM, moduł GanTrack nie traci zasięgu w garażach podziemnych czy stalowych kontenerach.

 

źródło: centrumpr.pl