poczta@gannet.pl

Wypożyczalnie na celowniku złodziei samochodów

…”Nie jest szczególną tajemnicą, że to wypożyczalnie chętnie sięgają po zaawansowane metody ochrony swoich aut. W przypadku bardziej wartościowych modeli korzystają z rozwiązania, które wydaje się najskuteczniejsze: monitoringu, dzięki któremu można błyskawicznie zlokalizować samochód. Wystarczy tylko sprawdzić, gdzie znajduje się auto, a następnie powiadomić Policję oraz inne służby.

Niestety nie każdy system sprawdza się na co dzień. Dariusz Kwakszys z Gannet Guard Systems zwraca uwagą na metody stosowane przez specjalistów – „Wielu złodziei wykorzystuje zagłuszarki które dezaktywują moduły montowane w samochodach. Tym bardziej, że najczęściej z góry zakładają, że pojazdy z wypożyczalni posiadają takie systemy na swoim pokładzie”.

Urządzenia zagłuszające sprawdzają się szczególnie w przypadku systemów opartych na łączności poprzez sieci telefonii komórkowej GSM. Stąd część klientów korzysta z modułów oparte na łączności radiowej działającej na innych częstotliwościach niż sieci telekomunikacyjne. Moduł aktywuje się w momencie kradzieży, a dzięki temu, że mając własną baterię i nie korzysta z systemu zasilania samochodu, nie zdradza swojej obecności na pokładzie pojazdu – dodaje Dariusz Kwakszys.”…

źródło: //moto.onet.pl/aktualnosci/wypozyczalnie-na-celowniku-zlodziei-samochodow/7dc2cq