poczta@gannet.pl

Znajdą Twój samochód

W roku ubiegłym skradziono w Polsce prawie 15 500 samochodów, a odzyskać udało się niespełna jedną czwartą z nich. Oznacza to, że 12 000 kierowców nie zobaczyło już swojego auta.

GanTrack to system radiowej lokalizacji pojazdów po kradzieży, pozwalający na szybkie odzyskanie skradzionego mienia. Urządzenie działa w oparciu o pasma częstotliwości, których nie są w stanie zniwelować nawet najlepsze zagłuszarki falelektromagnetycznych, powszechnie stosowane przez złodziei.

W przeciwieństwie do standardowych lokalizatorów typu GPS/GSM moduł GanTrack nie traci zasięgu w garażach podziemnych czy stalowych kontenerach. Urządzenie w chwili montażu przechodzi w stan „uśpienia” i zostaje aktywowane dopiero po zgłoszeniu kradzieży. Takie działanie uniemożliwia złodziejowi odnalezienie miejsca, w którym moduł został zainstalowany w pojeździe oraz nie wzbudza podejrzeń.

Dodatkowym atutem jest własne, niezależne zasilanie: bateria w zależności od wybranego wariantu wytrzymuje 12 lub 36 miesięcy. Moduł nie ingeruje w fabryczną instalację elektryczną pojazdu, zatem na nic zda się odłączenie akumulatora. Nie trzeba się również obawiać o utratę gwarancji producenta.

Procedura odzyskiwania samochodu jest bardzo prosta. Do obowiązku klienta należy jak najszybsze poinformowanie o kradzieży organów ścigania oraz centrali alarmowej Gannet Guard Systems (firma oferująca GanTrack). Po weryfikacji zgłoszenia rozpoczyna się akcja poszukiwawcza. Moduł zostaje zdalnie aktywowany, co umożliwia zlokalizowanie skradzionego pojazdu.

Do namierzania wykorzystuje się zarówno jednostki naziemne, jak i powietrzne (specjalny samolot), które wyposażone są w aparaturę przechwytującą sygnał nadawany przez moduł. Akcja poszukiwawcza przeprowadzana jest sprawnie, a skradziony samochód udaje się zlokalizować najczęściej w ciągu 24 godzin od zgłoszenia.

„Nie ma samochodu, którego nie da się ukraść. Rzecz w tym, aby go odnaleźć – mówi Teresa Kabat, prokurent w Gannet Guard Systems. „Skuteczność systemu GanTrack wynosi ponad 90%, a to oznacza, że jesteśmy w stanie zlokalizować i odzyskać niemal każde auto, które padło łupem złodziei. Robimy to z dokładnością do 3 centymetrów, dzięki czemu nie ma mowy o pomyłce, jeśli np. pojazd ukryto w ciągu stojących obok siebie garaży. Warto podkreślić, że współpracujemy z policją, co zapewnia legalność działań”.

Źródło: www.wielkopolska.com.pl